Jak ograniczyć napady głodu?

Witam, mam 42 lata, odchudzam się już z 15 lat, chudnę i tyję, ale nie są to jakieś drastyczne zmiany wagi. Mój problem to, to że w pierwszej połowie cyklu nie chce mi się jeść, więc spadam z wagi i czuję się lekko i fajnie. Kiedy nadchodzi dzień owulacji, nadchodzi też głód dosłownie na wszystko. Przeplata się ochota raz na słodycze raz na ostre itp. Właściwie to mogę postawić sobie krzesełko przy lodówce. Czuję się wtedy nabrzmiała i gruba. Te stracone np. 1,5 kg wraca. Ja natomiast jestem zła i już nie wiem jak sobie z tym radzić. Dodam, iż mam 164 cm wzrostu i 72 kg wagi. Czyli nie jestem taka filigranowa. Marzę, żeby chociaż te 5 kg zgubić na zawsze.
42 LAT ponad rok temu

Witam,

W tej sytuacji polecam wizytę u psychologa, który pomoże Pani kontrolować swoje emocje. Dzięki temu będzie łatwiej zapanować nad apetytem. Powinna Pani również kontrolować swój głód i sięgać po jedzenie tylko w tej sytuacji gdy rzeczywiście jest Pani głodna, a nie kiedy ma Pani na to ochotę. Proszę również starć się unikać podjadania i wybierać zdrowe i niskokaloryczne przekąski. Więcej na ten temat przeczuta Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Pozdrawiam.