Napady wilczego głodu u 27-latki

Witam Serdecznie, Mam problem ponieważ mam napady wilczego głodu. Jeśli mam cokolwiek w lodówce czy w szufladzie mam jakieś takie dziwne poczucie że muszę to zjeść i nie mogę tego zostawić. potem mam ogromne poczucie winy. Proszę o pomoc bo już długo walczę z nadwagą i miewałam spadki masy ale wiele razy przerabiałam już efekt jojo. Pozdrawiam

Witam. Zalecałabym wizytę u psychoterapeuty lub psychodietetyka, ponieważ kompulsywne objadanie ma swoje źródło w psychice. Powinna Pani poznać także zdrowe nawyki żywieniowe, które pomogą uniknąć napadów wilczego głodu. Warto też skonsultować problem z lekarzem i sprawdzić, czy nie ma Pani problemów hormonalnych (np. niedoczynność tarczycy). Podpowiem jeszcze, że z napadami głodu można walczyć, spożywając 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasowych (co 3 godziny). Warto też zadbać o wysoką podaż błonnika, który daje uczucie sytości. Jego źródłem są pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa i owoce. Podczas napadu głodu można przekąsić coś lekkiego np. sałatka warzywna, owoc, jogurt z musli bez cukru lub twarożek. Pozdrawiam i zapraszam na bloga ze zdrowymi przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com

Witam Panią,

Widzę, że jest Pani z Warszawy więc zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną - pacjentów przyjmuję przy ulicy Głębockiej. Uważam bowiem że Pani dieta jest źle zbilansowana, ma Pani braki składników odżywczych , zjada Pani produkty o wysokim indeksie glikemicznym co potęguje uczucie głodu i zmusza do ciągłego podjadania. Gdyby jadła Pani regularnie 5 posiłków dziennie i dostarczałaby Pani wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonalniej organizmu składników odżywczych to uczucie wilczego głodu nie pojawiałoby się!
Jeżeli zdecydowałaby się Pani na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Przyczyną nadmiernego apetytu mogą być wahania stężenia glukozy we krwi oraz spożywanie zbyt małej ilości węglowodanów. Zachęcam do spożywania zbilansowanych posiłków w regularnych odstępach czasu.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska