Napady głodu na diecie

Witam jak poradzić sobie z napędem głodu będąc na diecie. Jak przestawić mózg na to ze jest się na diecie co zrobić żeby się nie poddać i nie wrócić do punktu wyjscia

Witam serdecznie,

Napady głodu na dobrze zbilansowanej diecie nie powinny się pojawiać. Odpowiednio dostosowany jadłospis do Pani potrzeb - wieku, płci, stanu zdrowia, aktywności fizycznej powinien dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz być dopasowany pod względem kaloryczności. Na dobrze zbilansowanej diecie jesteśmy w stanie wytrwać długo - kluczem jest zmiana nawyków żywieniowych. Dlatego proszę nie myśleć o diecie jako o karze, tylko zmienić swój sposób żywienia - zapewniam Panią, że można jeść to co się lubi i chudnąć. Jeżeli potrzebuje Pani pomocy w korekcie jadłospisów zachęcam do udania się do specjalisty od spraw żywienia, który w oparciu o dokładną analizę i wywiad na pewno Pani pomoże. Głód można mylić także z uczuciem pragnienia, dlatego proszę pamiętać o nawadnianiu organizmu.

Pozdrawiam

Witam.
Przyczyną nadmiernego apetytu mogą być wahania stężenia glukozy we krwi oraz spożywanie zbyt małej ilości węglowodanów. Zachęcam do spożywania zbilansowanych posiłków w regularnych odstępach czasu.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska