Jak chudnąć i opanować apetyt na słodycze

Witam Chciałabym schudnąć 5kilo ) wazę 61 kg przy wzroście 166 cm i mam 25 lat), niestety od pewnego czasu mam straszna ochotę na słodycze, chciałabym zapytać jaką zastosować dietę aby schudnąć i opanować ochotę na słodkości. Z góry dziękuje za pomoc.

Witam,

najlepiej jest stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, w której spożywa się 5 posiłków dziennie, o stałych porach, dzięki temu nie doprowadzamy się do głodu. Często, gdy odczuwamy chęć na zjedzenie słodyczy, w naszym organizmie brakuje węglowodanów, które możemy dostarczyć w postaci zdrowszej przekąski np. spożywając świeże lub suszone owoce, koktajl mleczny lub samodzielnie wykonany pełnowartościowy deser z odrobiną miodu.

Zachęcam do odwiedzenia oraz polubienia bloga, którego prowadzę, http://fit-amina.blogspot.com/ dzięki temu będzie Pani miała dostęp do przepisów oraz porad dietetycznych, które można wykorzystać przy komponowaniu posiłków.

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec

Witam serdecznie!

Przyczyną nadmiernego apetytu na produkty słodkie mogą być wahania stężenia glukozy we krwi oraz spożywanie zbyt małej ilości węglowodanów. Zachęcam do spożywania zbilansowanych posiłków w regularnych odstępach czasu.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska