Rozkład posiłków w diecie redukcyjnej

Witam jestem na diecie redukcyjnej wstaję o 5 chodzę spać 22.oo. Czy mogę zjeść kolację o 20? Jaki powinien być rozkład posiłków w moim przypadku jeśli o 18.30 mam oprzęt wieczorny gdyż prowadzę gospodarstwo rolne.

Witam,

najlepiej, aby dobowy jadłospis był rozłożony na 5 posiłków, które w miarę możliwości będą spożywane w podobnych odstępach czasu o stałej porze dnia.

Śniadanie ( bezpośrednio po przebudzeniu) - około 5:00
II Śniadanie - około 9:00
Obiad - około 12:00
Podwieczorek - około 16:00
Kolacja - około 20:00

Kolacja może być zjedzona o godzinie 20:00, ze względu na to, iż powinna być spożyta maksymalnie 2 godziny przed snem, jednak należy pamiętać, aby była lekkostrawna i nie zawierała węglowodanów prostych (występujących np. w owocach).

Zapraszam do polubienia mojego bloga, http://fit-amina.blogspot.com/ na którym znajdzie Pani porady oraz przepisy, które można wykorzystać podczas komponowania posiłków.

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska