Rozkład posiłków na diecie redukcyjnej

Witam jaki powinien być rozkład posiłków na diecie redukcyjnej jeśli dzień zaczynam o 5.oo kończę 22.oo-22.30?

Witam Panią,

Posiłki powinny być zjadane co 3h. Dzięki temu zapobiegamy skokom cukru w naszym organizmie. Zachęcam do przeczytania mojego artykułu na ten temat: http://dietetycy.org.pl/regularnosc-posilkow/
Śniadanie najlepiej zjadać zarz po przebudzeniu, im wcześniej tym lepiej. Kolacja powinna być zjadana około 3h przed snem.
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc jeżeli byłyby problemy z ułożeniem jadłospisu to zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę także wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Niezależnie od tego czy jest to dieta redukcyjna, czy też nie, zalecamy spożywanie 4-5 posiłków dziennie, w mniej więcej regularnych odstępach czasu. Przy diecie redukcyjnej ma to rzeczywiście duże znaczenie, ponieważ taki rozkład powoduje zmobilizowanie organizmu do działania, zwiększa metabolizm. Pozwala także na rozłożenie przyjmowanego pokarmu w ciągu dnia. Unikamy tym samym napadów głodu pomiędzy 2 czy 3 posiłkami głównymi, które często są za duże objętościowo na raz. W Pani przypadku zalecamy Pani taki rozkład:
- I posiłek 5:30
- II posiłek 9:00
- III posiłek 12:30
- IV posiłek 16:00
- V posiłek 19:00

Ostatni posiłek powinien być najmniejszy.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Posiłki powinny być spożywane w ilości 4-5 dziennie. Co około 3 godziny, z uwzględnieniem tego, że ostatni posiłek najpóźniej 2-3 godziny przed udaniem się do spania. Ponadto warto pamiętać o tym, że śniadanie powinniśmy spożyć zaraz po przebudzeniu.