Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozkład kaloryczny posiłków

Mam pytanie o rozkład kaloryczny posiłków - jem 5 posiłków dziennie, co 3 godz. Wychodzę z diety 1000 kcal, dążę do 1500 a potem do 1800. Problem w tym, że obiad jem późno - ok. 16-17 - jak w takiej sytuacji rozłożyć kaloryczność posiłków? Śniadanie i drugie śniadane to oczywiste, ale co z trzecim i czwartym posiłkiem? Czy mogę zamienić je miejscami ?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,
ze względu na to, że spożywa Pani tak późno obiad można zapotrzebowanie dobowe rozłożyć na 6 posiłków. Śniadanie, II śniadanie, III śniadanie, obiad oraz kolacja. Dzięki temu, że do diety zostanie wprowadzone III śniadanie odstęp czasowy między posiłkami nie będzie zbyt długi, a kaloryczność obiadu można lekko obniżyć kosztem dodatkowego posiłku.

W celu ustalenia odpowiedniego zapotrzebowania, zapraszam na konsultację on-line.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
https://www.facebook.com/FITamina.92

0

Witam serdecznie
Energetyczność rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%. Posiłki powinny być systematyczne i w równych odstępach czasu (3-4h).

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam, z czego wynika energetyczność diety, którą Pani podaje i jej zmienność? Po jakim czasie zapotrzebowanie energetyczne będzie modyfikowane. Brakuje danych o Pani, więc trudno się odnieść do tej propozycji.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy