Jakie jest najlepsze ustawienie i ilość posiłków w ciągu dnia?

Witam, jem śniadanie o około 6;45 a obiad o około 15;45. Ile posiłków należy zjeść pomiędzy tymi posiłkami i najlepiej w których godzinach? Mam bardzo duży apetyt, w szczególności w przedpołudniu i popołudniu. I czy najlepiej jeść podwieczorek i kolacje czy samą kolacje gdy jem obiad tak późno. Jaka jest najlepsze ustawienie i ilość posiłków w ciągu dnia, gdyż chciałabym schudnąć kilka kilogramów.

Pomiędzy tymi posiłkami głównymi proponuję zjeść jakieś dwa dodatkowe. Może to wyglądać, np. tak:
09:45 II śniadanie
12:45 lunch
18:45 kolacja
Choć w przypadku kolacji to godzina jest uzależniona od tego o której kładzie się Pani spać. Najpóźniej kolację należy spożyć 2 godziny przed pójściem spać i powinny to być jakieś sałatki, coś lekkiego. Najlepiej jeść 5 posiłków dziennie co 3-4 godziny.

Proszę zwrócić uwagę, by więcej kalorii spożywać w pierwszej połowie dnia. Na śniadanie w miarę możliwości coś na ciepło. Posiłki ustalić w możliwie równych odstępach czasu. Ilość posiłków po obiedzie (1 czy 2 ) jest uzależniona od tego, kiedy Pani chodzi spać. Jeśli trudno Pani pohamować apetyt w niektórych porach może warto się skonsultować z dietetykiem, by skontrolować ew. błędy żywieniowe i dostosować jadłospis do Pani trybu życia i zapotrzebowania kalorycznego.
pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz
www.miesowicz.fitdietetyk.pl

Witam serdecznie,
energetyczność rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%. Posiłki powinny być systematyczne i w równych odstępach czasu (3-4h).
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska