Spożywanie posiłków o tej samej porze

Dzień Dobry. Mam do państwa takie pytanie. Aby zdrowo sie odchudzać trzeba jesc 5 posiłków dziennie. Czy one muszą byc o takich samych godzinach czy mogą byc różne każdego dnia ??

Dzień dobry. Energetyczność rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%. Posiłki powinny być systematyczne i w równych odstępach czasu (3-4h). Ogólne wskazówki dietetyczne znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl jednak indywidualny plan żywienia wymaga przeprowadzenia dokładnego wywiadu żywieniowo-chorobowego oraz pomiarów m.in. składu ciała.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, chcąc się zdrowo odżywiać i utrzymać prawidłową masę ciała powinno się spożywać od 4-5 posiłków regularnie. Dobrze by było, aby te godziny były podobne każdego dnia, plus minus godzina

Według zasad zdrowego żywienia powinno się jeść 5 posiłków o stałych porach w odstępach 3-3,5h. Dłuższe przerwy miedzy posiłkami powodują napady wilczego głodu i jedzenie nadmiernej ilości kalorii. Organizm potrzebuje regularności stąd tak ważne równe odstępy miedzy posiłkami, w momencie, gdy jedne przerwy są krótsze, drugie zaś sporo dłuższe organizm może wejść w tryb magazynowania energii w formie tkanki tłuszczowej na zaś. Ważniejsze jest chyba to, żeby przerwy miedzy posiłkami były zawsze podobne około 3-3,5h, niż fakt żeby dany posiłek wypadał zawsze o tej samej porze. Wszystko oczywiście jest uzależnione od tryby życia, jeśli możemy sobie pozwolić o spożywanie posiłków codziennie o tych samych porach zachowując przy tym równe odstępy czasowe będzie świetnie. Pozdrawiam dietetyk Monika Majcher-Lipiejko