Procentowe zapotrzebowanie na pokarm

Czy śniadanie - 25% zalecanego dziennego spożycia pokarmu?

Witam serdecznie. Energetyczność diety rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%. Posiłki powinny być systematyczne i w równych odstępach czasu (3-4h). Po więcej wskazówek zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, po ustaleniu indywidualnego zapotrzebowania energetycznego i ustaleniu ilosci posiłków (optymalnych dla konkretnej osoby), planuje się rozkład energii w posiłkach.
Najkorzystniej jesli jest ich 5 w ciągu dni, wówczas śniadanie powinno dostarczać ok 20-25%energii.
Pozdrawiam