Ustalenie kaloryczności posiłków podczas odchudzania

Mam problem z ustaleniem kaloryczności posiłków. Obecnie ważę waże 68kg przy wzroście 167cm a chciałabym schudnąć. ŹĆwiczę 4 razy w tygodniu powyżej 1h. JAki też powinien być procentowy rozkład posiłków w oparciu o białko, tłuszcze i węglowodany ( mam waghę kuchęnną więć nie będę miała problemy z gramatura)

Witam Panią,

W celu ustalenie tego typu szczegółów niezbędna jest konsultacja dietetyczna podczas, której dietetyk wykonuje pomiary składu ciała i przeprowadza wywiad żywieniowy i zdrowotny. Proponuję udać się do specjalisty.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Dobowe zapotrzebowanie kaloryczne najlepiej podzielić na 5 posiłków:

Śniadanie - około 25%
II Śniadanie około 15%
Obiad około 30%
Podwieczorek około 10%
Kolacja około 20%

Białko 15%/ dobę
Tłuszcze - 30%/ dobę
Węglowodany - 55%/dobę

Należy pamiętać, że rozkład procentowy to tylko niewielka część odpowiednio zbilansowanej diety, przy układaniu jadłospisu uwzględnia się jeszcze szereg innych bardzo znaczących kwestii. Wymienione powyżej zapotrzebowanie jest dla osoby zdrowej, przy jakimkolwiek schorzeniu może on ulec znacznej zmianie np. podczas cukrzycy. W celu ustalenia odpowiednio zbilansowanej diety redukcyjnej zalecam kontakt ze specjalistą.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/

Witam serdecznie. Energetyczność diety rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska