Spożywanie chleba na kolację w diecie redukcyjnej

Witam czy jedząc chleb na kolację na diecie redukcyjnej można schudnąć?

Witam, wszystko zależy od tego o jakiej ilości chleba mówimy oraz co na nim położymy. Kolacja powinna być lekka i spożywana 2-3 godziny przed snem.
Po przepisy i wskazówki zapraszam również na
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Witam
Kolacja w dietach redukcyjnych charakteryzuje się raczej niskim udziałem węglowodanów, przeważają białka. Zatem najlepszym rozwiązaniem będzie mięso, ryba, jajka lub chudy nabiał z dodatkiem warzyw i np. oliwy (pod postacią sałatek, zup, małych zapiekanek).

Witam serdecznie,

Najczęściej w dietach redukcyjnych eliminuje lub ograniczam pacjentom spożycie węglowodanów. Razowe pieczywo jest bardzo wartościowym produktem jednak należy je zjadać głownie na śniadanie, a nie na kolację. Ostatni posiłek powinien być lekki i składać się głownie z pełnowartościowego białka (białko jajo, chuda ryba, chude białe mięso) oraz warzyw. Wszystko jednak zależy od kaloryczności Pani diety. Nie wspomina Pani nic na temat swojej obecnej diety oraz masy ciała i jaki jest problem z wagą. Aby ustalić konkretny jadłospis musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana indywidualną dietą zachęcam do kontaktu drogą mailową.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Oczywiście można! Pełnoziarniste pieczywo zjedzone jako dodatek do kolacji nie zaszkodzi. Pamiętaj, że dieta nie może być tylko krótkim etapem Twojego życia, ale trwałą zmianą. Razowe pieczywo jest syte, bogate w wartościowe składniki, nie możemy więc wykluczyć go z jadłospisu. Ważne jednak, żeby było zjedzone na około 2 godziny przed snem lub zmniejszoną aktywnością fizyczną.