Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spożywanie chleba na kolację w diecie redukcyjnej

Witam czy jedząc chleb na kolację na diecie redukcyjnej można schudnąć?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam, wszystko zależy od tego o jakiej ilości chleba mówimy oraz co na nim położymy. Kolacja powinna być lekka i spożywana 2-3 godziny przed snem.
Po przepisy i wskazówki zapraszam również na
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz
36 poziom zaufania

Witam
Kolacja w dietach redukcyjnych charakteryzuje się raczej niskim udziałem węglowodanów, przeważają białka. Zatem najlepszym rozwiązaniem będzie mięso, ryba, jajka lub chudy nabiał z dodatkiem warzyw i np. oliwy (pod postacią sałatek, zup, małych zapiekanek).

0

Witam serdecznie,

Najczęściej w dietach redukcyjnych eliminuje lub ograniczam pacjentom spożycie węglowodanów. Razowe pieczywo jest bardzo wartościowym produktem jednak należy je zjadać głownie na śniadanie, a nie na kolację. Ostatni posiłek powinien być lekki i składać się głownie z pełnowartościowego białka (białko jajo, chuda ryba, chude białe mięso) oraz warzyw. Wszystko jednak zależy od kaloryczności Pani diety. Nie wspomina Pani nic na temat swojej obecnej diety oraz masy ciała i jaki jest problem z wagą. Aby ustalić konkretny jadłospis musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana indywidualną dietą zachęcam do kontaktu drogą mailową.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Jeśli chcemy jeść pieczywo to powinna być go odpowiednia ilość w stosunku do Pani zapotrzebowania energetycznego i odpowiednia jakość - czyli pieczywo ciemne, pełnoziarniste.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Oczywiście można! Pełnoziarniste pieczywo zjedzone jako dodatek do kolacji nie zaszkodzi. Pamiętaj, że dieta nie może być tylko krótkim etapem Twojego życia, ale trwałą zmianą. Razowe pieczywo jest syte, bogate w wartościowe składniki, nie możemy więc wykluczyć go z jadłospisu. Ważne jednak, żeby było zjedzone na około 2 godziny przed snem lub zmniejszoną aktywnością fizyczną.

Specjalista ds. żywienia człowieka, dyplomowany dietetyk.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy