Spożywanie kolacji na diecie redukcyjnej

Witam czy można jeść kolację na redukcji 2h przed snem?mam na myśli przeważnie 2 kromki chleba razowego z wędliną plus warzywa...czy lepiej zachować 3-4godzinny odstęp od kolacji do pory snu?

witam serdecznie,

zaleca się spożywać kolację 2-3 h przed snem. Wszystko tez zależy od indywidualnych predyspozycji. Nie mniej jednak 4h to zbyt długo okres. Nie wiem jaka jest kaloryczność Pani diety i jaki jest cel ale bardzo ogólnie rzecz biorąc nie zalecam spożycia zbyt dużej ilości węglowodanów na kolację. Skupiłabym się na białku (pierś z kurczaka grillowana, gotowana, indyk, ryby, twarogi itp.) oraz warzywach. Zaplanuje Pani zdrową kolację o odpowiedniej porze, dzięki czemu posiłek zdąży się przetrawić, a z drugiej strony nie poczujemy głodu przed samym snem. Kolacje powinny być dość lekkie.
Pamięta tez Pani o regularności posiłków. Dzięki temu zachowany jest stały poziom cukru we krwi, nie odczuwamy napadu głodu czy osłabienia. Postarajmy się zatem pamiętać o posiłkach i w miarę możliwości spożywać je w równych odstępach czasu. Z pewnością takie postępowanie zaowocuje dobrym samopoczuciem i idealną sylwetką :)
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu nauczy się Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Kolacja powinna być spożywana 2-3 godziny przed pójściem spać. Czy powinny to by 2 kromki chleba trudno powiedzieć, to zależy od zapotrzebowania energetycznego i jego rozkładu w ciągu dnia.