Kolacja na redukcji a metabolizm

Witam serdecznie czy jedząc kolację na redukcji 4h przed snem spowalniamy metabolizm? dzień zaczynam o 5.15 kończę 22 czasem 22.15 jestem na redukcji kolację spożywam o 18.45. Czy to dobrze?

Witam serdecznie,

kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem. W ten sposób posiłek zostanie strawiony a Pani nie zdąży jeszcze być głodna przed samym snem.
Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Zaplanujmy zdrową kolację o odpowiedniej porze, dzięki czemu posiłek zdąży się przetrawić, a z drugiej strony nie poczujemy głodu przed samym snem. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów. Najlepsze rozwiązanie to połączenie białka z warzywami.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Dzień dobry,

kolację należy zjeść około 3 godziny przed snem. W przypadku spożywania innych posiłków regularnie, takie odstępstwo nie ma większego znaczenia.

Pozdrawiam