Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spożywanie kolacji przed snem

O co chodzi z tym spożywaniem kolacji przed snem ? Wszędzie można przeczytać, że kolację najlepiej spożyć 2-3 godziny przed snem. Odchudzam się i ta zasada jest dla mnie bardzo istotna, ale nie do końca ją rozumiem ... Chodzi tu konkretnie o sen, czy o pójście do łóżka ? Czy po kolacji mogę się np. położyć i pooglądać jakieś filmy, czy nie można się kłaść ? Tego właśnie nie rozumiem ... Oprócz tego są różne wersje godzin ... Niektórzy zaznaczają, że 3-4h, a inni że 2-3h. To ile wkocu ?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam serdecznie. Kolacja powinna być zbilansowana, lekka oraz spożywana najpóźniej 2-3 godziny przed snem. Energetyczność diety rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%. Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witaj,
ostatni posiłek powinien być 3-4 godziny przed snem. Nie bez znaczenia jest skład i obfitość posiłku. Przed snem to znaczy zanim udasz się na wypoczynek. Leżąc w łóżku przed zaśnięciem 3 godziny nie możesz bezkarnie zjeść kolacji.
Pozdrawiam

Dietetyk, absolwentka studiów na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwie w Szczecinie. Uczestniczka szkoleń dotyczących żywienia dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży i suplementacji sportowców.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy