Czy jedząc kolację na redukcji 4h przed snem, spowalniamy metabolizm?

Witam serdecznie czy jedząc kolację na redukcji 4h przed snem spowalniamy metabolizm?chodzi mi oto, że w godz 18.30-20.00 wykonuję pracę fizyczną nie jestem w stanie jeść o 19.00. Dzień zaczynam o 5.00 kończę 22.30. Czy lepiej jeść przed pracą o 18 czy po pracy o 20?

Witam

To zależy od której Pani zaczyna jeść. Jesli zaczyna Pani pierwszy posiłek o 5 to ostatni może być nawet o 17. Jeśli pierwszy posiłek o 8 to spokojnie może Pani zjeść o 20 z zachowaniem min 2 h przed spaniem.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Dzień dobry,

może Pani spożywać kolację ok. 18. Spowolnienie metabolizmu nie nastąpi. Reguła 4h jest stosowana u osób, które spędzają ten czas w domu - jeżeli przerwa byłaby dłuższa mogło by to się wiązać z ryzykiem podjadania między posiłkami.
Zdrowszym rozwiązaniem będzie 4h - tak żeby żołądek zdąży ł odpocząć przed snem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga