Co spożywać na kolację przy niedowadze?

Witam ;) Co polecacie państwo do spożywania na kolację ? Z takich prostych składników, lub gotowych produktów jak np. jakiś konkretny serek. Jem kolację 2-3 godziny przed snem, staram się zdrowo odżywiać. Mam niedowagę. Ważę 45 kg przy wzroście 164 cm. (Jeśli te informacje są potrzebne). Czeka m na odpowiedź

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam Panią,

Przy niedowadze bardzo ważne są wszystkie posiłki nie tylko kolacja. Proszę zjadać kolację około 1,5-2h przed snem. Musi Pani bowiem popracować nad wzrostem tkanki tłuszczowej i wagi. zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej prowadzi do zaburzeń hormonalnych. Przed samym snem można wypić melisę i szklankę mleka z miodem. Na kolację można zjadać np twaróg z warzywami i pełnoziarnistym pieczywem lub pieczone ryby czy mięsa. Można zrobić też kanapki lub zjesc jaja.
Dokładny jadłospis najlepiej jest dobrać pod okiem dietetyka.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Dzień dobry!

Należy pamiętać, iż przy terapii żywieniowej ważne są wszystkie posiłki, nie tylko kolacja. W ciągu dnia trzeba zadbać o gęstość odżywczą produktów (tak by zawierały jak najwięcej substancji wspomagających organizm). Nie należy sięgać po słodycze, fast foody i inne przetworzone produkty. Jeżeli chodzi o propozycje na kolację, to może Pani spożywać ryby, jaja - gotowane, w postaci omletów, sałatki z dodatkiem mięsa - kurczaka, indyka, ryb, orzechów / pestek, serów, kanapki (z chleba żytniego na zakwasie) z warzywami i ulubioną wędliną.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl