Ciąża i rzucenie palenia a powrót do idealnej sylwetki

Jak szybko schudnąć po ciązy ?rodzę za 4-5 tyg i chciałabym już powoli przygotowywać . Przez rzucenie palenia przytłam ponad 20 kg. jest mi z tym źle.Proszę o pomoc. Pozdrawiam Agata

Witam serdecznie,

Powinna Pani pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem.
Pije Pani 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy.
Wybiera Pani chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pani dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis: śniadanie: 2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa

II śniadanie: jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane

obiad: sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną

podwieczorek podobnie jak II śniadanie

kolacja: jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

Musi Pani pamiętać, iż dieta stanowi 70%sukcesu zaś aktywność fizyczna 30%, wiec zachęcam również do ćwiczeń:)

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczna
tel. 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk