Otyłość u 28-latki

dzien dobry mam 28 lat 165 cm w waze 120 kg z otyloscia mam problem od urodzenia juz jako mala dziewczynka bylal gruba bralal juz rozne tab na odchudzanie ale nic nie pomagalo wszystkie wyniki mam dobre . Nie stac mnie na leczenie u dietetyka bardzo prosze o pomoc bo juz mam dosyc byc spaslakiem chce zalozyc rodzine prosze o pomoc
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Myślę, że bardziej potrzebowałabyś pomocy psychodietetyka niż dietetyka. Jeśli jest to problem od zawsze (piszesz o próbach odchudzania) bardzo możliwe, że wynika z złych nawyków, przekonań o jedzeniu, o sobie samej (nazywasz się spaslakiem..). Pamiętaj, że to nie waga określa twoja wartość jako osobę.

Ograniczaj jedzenie małymi krokami, zmieniając powoli tryb życia. W internecie znajdziesz mnóstwo wskazówek dietetycznych, które ostatecznie mogą zastąpić wizytę u dietetyka (upewnij się jednak że artykuły, wskazówki pochodzą od specjalistów).

Ze swojej strony polecam Ci mój artykuł na temat potrzeb psychicznych wyrażanych jedzeniem

http://www.centrumzaburzenodzywiania.pl/artykul/potrzeby-psychiczne-wyrazane-jedzeniem#.UrLbBSeCXFy

0
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
82 poziom zaufania

Nie musisz korzystać z prywatnej opieki dietetycznej, wystarczy skerowanie od lekarza pierwszego kontaktu do poradni NFZ.
Lekarz rozważy również mozliwość leczenia sanatoryjnego ( NFZ)

0

Witam serdecznie,

Proszę zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe. Musi Pani skupić się w tym momencie na pełnowartościowej i odpowiednio zbilansowanej diecie. Nalepy jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał. Jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis:
śniadanie: 2kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek podobnie jak II śniadanie
kolacja jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami
Powinna Pani również wprowadzić aktywność fizyczną. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu. Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty