Nadwaga u 18-latki i bezskuteczne odchudzanie

Witam! Jestem kobieta mającą 18 lat, próbowałam już wielu rzeczy, brak kolacji, skakanka . . . Nic nie pomaga, mam ogromną nadwage, nie radzę sobie psychicznie. Mam 170 cm wzrostu i 102 kg wagi.

Dzień dobry,

Powinna Pani skonsultować się z wykwalifikowanym dietetykiem w miejscu zamieszkana, on na podstawie wywiadu żywieniowego wskaże błędy jakie Pani popełnia oraz powie jak należy się odzywać.
Ponadto powinna Pani zrobić badania krwi - morfologia, TSH, fT4, fT3, anty -TPO, zbadać hormony płciowe (wizyta u ginekologa).
Przyczyn tycia jest dużo.
Proszę zapoznać się ze wskazówkami zadeszczonym w artykule i do czasu wizyty u dietetyka zastosować je: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania

W jak sposób się Pan odchudzała, ile kalorii Pani spożywała, czy wykonywała Pani inne ćwiczenia oprócz skakania na skakance?
W odchudzaniu bardziej wskazane są ćwiczenia aerobowe - pływanie, chodzenie z kijkami, fitness. Skakanie na skakance przy wadze powyżej 80 kg dość obciążą stawy kolanowe i skokowy.

Witam serdecznie,

Proszę zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe. Musi Pani skupić się w tym momencie na pełnowartościowej i odpowiednio zbilansowanej diecie.
Najlepiej jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał. Jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis: śniadanie: 2kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa II śniadanie jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane obiad sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną podwieczorek podobnie jak II śniadanie kolacja jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

Powinna Pani również wprowadzić aktywność fizyczną. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu. Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk