Odchudzanie z wagi 110 kg

2 tygodnie temu ważyłem 110kg. Przez te 2 tygodnie schudłem 7 kg. Czy to dobrze, czy za szybko, jak to poprawić? Śniadanie: 2-3 kromki pieczywa "Wasa", na każdej plasterek szynki i pomidora Przekąska: Zwykle jest to jakiś owoc. Obiad: Przeróżnie. 100g ryżu z 2 łyżkami jogurtu naturalnego, LUB duszona pierś z kurczaka w jakimś sosie jogurtowym, czy też warzywami Kolacja: Serek wiejski, lub jakiś miks warzyw. Ćwiczenia: ze względu na kontuzję kolana, codziennie jedną godzinę nordic walkingu.

Witam Pana,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Na początku kuracji może to być nieco więcej jednak 7kg w 2tyg to zdecydowanie za szybko! Przestrzegam przed efektem jo-jo!! Patrząc na Pana jadłospis to jest bardzo ubogi i zbyt niskokaloryczny. Zamiast pieczywa chrupkiego proszę zjadać pełnoziarniste żytnie razowe pieczywo, szynke można zamienić na grillowaną pierś z kurczaka i do tego dużo warzyw. II śniadanie znów za małe, jeden owoc dostarczy Panu jedynie cukrów prostych a gdzie białko i węglowodany złożone? Tu proponuję dodać jeszcze przynajmniej jogurt, kefir czy maślankę naturalne i dosypać np otręby czy płatki owsiane. Na obiad proszę połączyć węglowodany złożone pochodzące z kaszy, ryżu brązowego czy razowego makaronu z białkiem pochodzącym z chudego mięsa, ryb, roślin strączkowych, jaj itp oraz dołączyć warzywa. Brak jest u Pana podwieczorków. Kolacja to połączenie produktów białkowych z warzywami, lecz jeden serek to zdecydowanie za mało!

Jak Pan może wywnioskować dieta jest zbyt drastyczna. to głodówka a nie zdrowe odchudzanie. Proszę jak najszybciej zmienić jadłospis ponieważ wyniszczy Pan swój organizm a po odchudzaniu spotka się Pan z efektem jo-jo.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk