Wskazówki dotyczące odchudzania dla 21-latki

Witam nazywam się Kasia i mam 21 lat. Mam problem z pozbyciem się paru kilogramów, przy zwroście 172 cm i wadze 74kg.Proszę o pare wskazówek .

Witam. BMI u Pani wynosi 25 (od 25 zaczyna się już nadwaga). Aby zredukować dotychczasową masę ciała należy wprowadzić kilka prawidłowych zasad zdrowego żywienia. Dzień rozpoczynać od śniadania, jeść ok 5 posiłków w ciągu dnia o regularnych porach. Zrezygnować z pojadania między posiłkami, szczególnie nie wskazane są węglowodany proste w postaci słodyczy. Warto, aby posiłki były urozmaicone. Podstawą naszej diety powinny być węglowodany złożone zawierające błonnik (pieczywo pełnoziarniste i razowe, niełuskany ryż, makarony razowe, otręby). W diecie powinien pojawić się nabiał, jest to doskonałe źródło pełnowartościowego białka, jednak należy wybierać nabiał o obniżonej zawartości tłuszczu. Z tłuszczy powinniśmy wybierać te zdrowe pochodzące z oliwy, oleju, awokado bądź orzechów, unikać natomiast należy tłuszczy widocznych np tłustych mięs bądź tych ukrytych zawartych np. w ciastach, batonach, fast foodach itp. Nasza dieta powinna obfitować w warzywa i owoce. Ostatni posiłek należy spożyć 2-3 h przed pójściem spać. Nie należy zapominać również o aktywności fizycznej. Regularny ruch (gimnastyka, marsze, jazda na rowerze itp.) zwiększy przemianę materii, pomoże spalać kalorie i niechcianą tkankę tłuszczową.

Dobra dieta odchudzająca powinna być skonsultowana ze specjalistą, żeby nie zaburzyć metabolizmu, nie doprowadzić do niedoborów pokarmowych oraz uniknąć efektu jojo. Niemniej jest kilka zasad, których należy przestrzegać - przede wszystkim ważna jest regularność 5-6 małych posiłków dziennie w stałych odstępach czasowych, warzywa lub owoce w każdym posiłku. Należy unikać tłustych mięs, potraw smażonych w panierkach oraz kalorycznych przekąsek. Warto też unikać słodkich napojów i alkoholu.

witam, musi przede wszystkim jesc regularnie 4-5 posiłków w ciagu dnia eliminowac cukier, słodycze, pic przynajmniej 1,5 litra wody i spozywac produkty pełnoziarniste czyli kasze, ryz brazowe, makarony ciemne, eliminowac ziemniaki, słodzone napoje. Jesc duzo ryb chudego miesa. NIe spozywac chipsów, paluszków itp. ewentualnie ok 10 migdałów czy garsc orzechów ostatni posiłek najpoźniej 2 godizny do snu ale nie wiecej niz 4 h aby córka nieszła spac głodna poniewaz nastepnego dnia obudzi sie z wielkim apettytem, cwiczenia z Ewa Chodakowska na pewno beda pomocne i mobilizujące

Witam serdecznie,

Powinna Pani pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Pije Pani 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia.
Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera Pani chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pani dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis:
śniadanie:
2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie
jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad
sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek
podobnie jak II śniadanie
kolacja
jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk