Problem ze schudnięciem po poronieniu

witam! mam problem z nadwaga kiedyś nie miałam z tym problemu jadłam wszystko i dużo i byłam chuda myślałam że tak już zostanie ale niestety jak zaszłam w ciąże to szybko przytyłam 10kg i to w pierwszych miesiącach a ważyłam 50kg przedtem niestety poroniłam w w 3 miesiącu :( i od tego czasu nie mogę schudnąć proszę o pomoc

Witam,

Niestety ciążą powoduje burzę hormonów i często wpływa na pracę metabolizmu. Ile czasu minęło od poronienia? Być może jeżeli lekarz prowadzący wyrazi zgodę można wprowadzić regularną aktywność fizyczną? Na pewno wpłynie to na Pani samopoczucie psychiczne jak i kwestie metabolizmu. Być może należy porzucić zasadę "jadłam wszystko i dużo" i zacząć rozkładać posiłki na 5, jedząc regularnie i racjonalnie. Jeżeli natomiast nie wiele upłynęło od poronienia warto poczekać, aż organizm ureguluje gospodarkę hormonalną i wówczas m.in. pozbędzie się Pani nadmiaru wody w organizmie - jak wiadomo, w pierwszym etapie ciąży organizm zaczyna ją gromadzić m.in. w piersiach, przygotowując tym samym do karmienia. Życzę cierpliwości i powodzenia!

Witam serdecznie,

Musi Pani zadbać o odpowiednią dietę, która stanowi 70%sukcesu oraz o aktywność fizyczną 30%

Powinna Pani pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Pije Pani 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera Pani chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pani dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis:
śniadanie: 2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek podobnie jak II śniadanie
kolacja jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

Powinna Pani ćwiczyć od 3 do 5razy w tygodniu, około 40minut dziennie. Po pół godzinnym treningu zaczyna się spalać tkanka tłuszczowa. Zachęcam do zapisu na basen, siłownie lub samodzielnych ćwiczeń w domu.
Połączenie diety oraz aktywności fizycznej z pewnością przyniesie efekty

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk