Problem z otyłością u 29-latka

Dzień dobry mam problem z otyłością mam 29 lat i ważę około 108 kg moja wymarzona waga to 78kg kilka razy próbowałem już diety i ćwiczeń ale moja motywacja nigdy nie byla zbyt długa i po pewnym czasie zawsze jednak nie udało mi się schudnąć więcej niż do 100kg .Próbowałem różnych suplementów kupowanych w aptece jak i za pośrednictwem sklepów internetowych niestety nie przyniosły żadnych efektów .Mój problem polega na utrzymaniu prawidłowej diety ,nadmierne łaknienie i wytrwałość.Proszę o pomoc

Witam
Z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze efekty w odchudzaniu można uzyskać dzięki pomocy dietetyka i psychoterapeuty jednocześnie.To Pan musi zmierzyć się z problemem. Psychoterapeuta może Panu pomóc w znalezieniu zasobów, które pozwolą Panu utrzymać dłużej motywację,
Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam serdecznie,

Polecam wizytę u dietetyka, który zmotywuje Pana do działania i dobierze odpowiednio zbilansowaną i dostosowaną do Pana potrzeb, trybu życia oraz oczekiwań kulinarnych dietę.
Odchudzanie pod okiem specjalisty jest o wiele prostsze. Podczas wizyt kontrolnych ma Pan możliwość rozmowy na temat problemów pojawiających się w czasie odchudzania, spadającej motywacji. Będzie Pan miał świadomość iż musi np raz w tygodniu pojawić się na wizycie, stanąć na wadzę i ,,wyspowiadać'' się z ewentualnych ,,grzechów'' dietetycznych, co pomoże w utrzymaniu diety.

Pisze Pan o nadmiernym łaknieniu, to często jest efekt zbyt niskiej kaloryczności diety. Bardzo często nam się wydaje, że im mniej jemy tym szybciej chudniemy a to nie jest jdo konca prawdą. Zawsze powtarzam, że aby schudnąc nalerzy jeść!! Jednak należy jeść zdrowo i z umiarem.
Powinien Pan pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Pije Pan 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia.
Zrezygnuje Pan z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera Pan chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pan dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis:
śniadanie:
2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie
jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad
sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek
podobnie jak II śniadanie
kolacja
jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

Ważna jest równiez aktywność fizyczna. Połączenie odpowiedniej diety i treningów z pewnością przyniesie efrkty.

Powodzenia
W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację dietetyczną
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk