Powrót do normalnego żywienia po diecie

Jak wrócić do normalnego żywienia po ostrej diecie, skrajnie ograniczającej żywienie?

Dzień dobry!
Potrzeba mi więcej informacji o dotychczasowym sposobie żywienia oraz pomiarach m.in. masy ciała, wysokości, a także wieku. Proszę o kontakt e-mail (info@diet-coaching.xaa.pl)
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Głodówki oraz diety niskokaloryczne sż największym błędem, jaki możemy popełnić chcąc schudnąć, ponieważ zwalniają metabolizm. Tempo metabolizmu powinno powrócić do stanu sprzed odchudzania, ale trzeba czasu i Pani zaangażowania. Musi Pani skupić się w tym momencie na pełnowartościowej i odpowiednio zbilansowanej diecie. Nalepy jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał. Na początku może Pani zauważyć nawet wzrost wagi ale z czasem bimetalizm wskoczy na wyższy poziom tylko trzeba cierpliwości. Nie rezygnuje Pani jeżeli zobaczy na wadze kilka kresek w górę. jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dodatkowo przestrzega Pani podstawowych zasad żywieniowych a efekty się pojawią. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku. Przykładowy jadłospis: śniadanie: 2kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa II śniadanie jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane obiad sałatka warzywna z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną podwieczorek podobnie jak II śniadanie kolacja jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami Powinna Pani również wprowadzić aktywność fizyczną. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu. Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna

Witam, stosowała Pani jakąś drakońską dietę, której zasad nie podaje.Jedno co wiadome to to, ze mogło doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Trudno przewidzieć jakie spustoszenie Pani sobie zafundowała.
Pozdrawiam