Jak skutecznie zmniejszyć swoją wagę?

Witam chciałabym zdrowo zacząć odchudzanie. Mam 35 lat 178cm wzrostu i ważę 140kg mam otyłość 2 stopnia chyba z tego co przeczytałam w internecie. Niestety mam problem z zaczęciem jestem dość leniwa osoba aktywność fizyczna mam tylko w pracy w której jestem maksymalnie 6h przez 4 dni w tygodniu. Dodam że mam żylaki obu kończyn dolnych wiec cwiczenia sprawiaja mi problem a zwłaszcza te które obciążają nogi. Lubię bardzo jedzenie w stylu fastfood i słodycze pije soro wody i nie używam cukru jeżeli chodzi o herbaty nie pije kawy bo jej nie lubię. Bardzo chce schudnąć do mojego wzrostu i dla zdrowia powinnam minimum 60kg schudnąć wiem że to długa przede mną ale chce nauczyć zdrowo zacząć się odchudzać i małymi krokami potrzebuje rady eksperta bo nie umiem zacząć boję się że polegnę i nie wytrzymam nawet tygodnia.
KOBIETA, 35 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry

Gratuluję - pierwszy krok ma Pani za sobą :)

Widać, że są chęci tylko jest pewnie Pani nieco zagubiona i najtrudniej będzie zacząć. Później motywować Panią będą efekty.

Przy takiej wadze nie warto działać na własną rękę aby nie pogorszyć jeszcze bardziej sytuacji. Chętnie Pani pomogę i ułożę indywidualną dietę.

Zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl