Dziecko z nadwagą - pomocy

Witam, chciałbym porady lekarza, bo jestem strasznie gruby. Mam 14 lat, ledwie 155 cm wzrostu i co jest strasznie przerażające - 80kg wagi. Kilka lat po urodzeniu wykryto u mnie astmę, lekarze mówili, że przez to mogę tyć, ale ja w to nie wierzę. Mam dużą nadwagę i z tego co sprawdzałem liczę się do dużej otyłości. Chcę schudnąć, bo nie mogę tak jak inni moi rówieśnicy np. zdjąć koszulki na wychowaniu fizycznym czy po prostu iść na basen bez wstydu. Ćwiczę na wf ( 4h tygodniowo ), biegam, kiedy mam czas w domu też czasem staram się poćwiczyć. Podejrzewam u siebie lipomastię bądź ginekomastię. Proszę o pomoc o jakąś dietę i ćwiczenia za wszelką pomoc - będę bardzo wdzięczny !

Witam,

Jesteś jeszcze bardzo młody, dlatego odchudzanie na własną rękę nie jest wskazane. Potrzebujesz wszystkich składników pokarmowych i energii aby prawidłowo rosnąć i się rozwijać. Jeśli zależy Ci na szczupłej sylwetce zacznij zdrowo się odżywiać, ale niezbędna będzie wizyta w poradni dietetycznej. Zajrzyj do artykułu  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki i postaraj wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe w swoje życie.

Równie ważna jest aktywność fizyczna. Ćwicz na lekcjach w-fu i poza szkołą. Zajrzyj też do ćwiczeń z naszej strony http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia Musisz pamiętać, aby się nie przemęczać, ale do wszystkiego dochodzić małymi kroczkami. Najpierw zacznij od długich spacerów i zapisz się na basen (pływanie nie przeciąża stawów). Ćwicz codziennie po 30-60 minut.

Pozdrawiam.