Jak w 3 tygodnie stracić tłuszcz z brzucha?

Mam 12 lat, wzrostu ok.167cm i ważę 60 kg !!!!! Moja waga jest przerażająca a szczególnie że w mojej szkole są same chude dziewczyny a ja jestem bardzo gruba. Na nowy rok chciałabym schudnąć przynajmniej 5kg bez efektów jojo. Błagam pomocy bo nie wytrzymam !!!!! :((
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała nie jest przerażając i nie powinnaś się aż tak przejmować. Twoja waga wskazuje na normę. Mimo to jesteś w wieku dojrzewania, dlatego regularne spożywanie posiłków jest teraz dla Ciebie bardzo ważne. Twój organizm stale się rozwija, w związku z tym potrzebuje odpowiedniej ilości energii dostarczanej ze zdrowych produktów.

Oznacza to, że powinnaś zacząć odżywiać się według zdrowych zasad żywieniowych, aby w przyszłości nie mieć otyłości, która inicjuje wiele chorób np. cukrzycę typu II czy nadciśnienie tętnicze. To bardzo ważne aby jak najwcześniej zacząć odżywiać się prawidłowo, dlatego zacznij już od dziś wprowadzać powoli zdrowe nawyki, o których przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pamiętaj też o aktywności fizycznej.

Weekendy staraj się spędzać jak najbardziej aktywnie. Zapisz się na zajęcia dodatkowe bądź spędzaj czas aktywnie ze znajomymi. Polecam basen, rower, a także ćwiczenia wysiłkowe np. na siłowni. Ćwicz również w domu np. 15 minut rano i wieczorem. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.