Jak się zdrowo odżywiać, i trochę shudnąć?

Witam. Mam 15 lat 176cm wzrostu i ważę 75kg. Ważę troszkę za dużo ale robie wszystko żeby schudnąć. Chciałbym jest jak najmniej żeby schudnąć ale zdrowo. Mam dobrze wysportowany, chodzę na siłownie i mięśnie mam, ale chciałbym schudnąć troszkę na brzuchu. Czyli mniej jeść, ale zdrowo. Bardzo proszę o pomoc i powiedzcie jak i co mam jest i ile w ciągu dnia? Z góry dzięki za odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Witam.

Jesteś w wieku dojrzewania, dlatego prawidłowe odżywianie jest teraz dla Ciebie bardzo ważne. Twój organizm stale się rozwija, w związku z tym potrzebuje odpowiedniej ilości energii dostarczanej ze zdrowych produktów o stałych porach, dlatego tak ważne jest regularne spożywanie posiłków. Oznacza to, że powinieneś zacząć odżywiać się według zdrowych zasad żywieniowych, aby w przyszłości nie mieć otyłości, która inicjuje wiele chorób np. cukrzycę typu II czy nadciśnienie tętnicze.

To bardzo ważne aby jak najwcześniej zacząć odżywiać się prawidłowo, dlatego zacznij już od dziś wprowadzać powoli zdrowe nawyki, o których przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Weekendy staraj się spędzać jak najbardziej aktywnie. Zapisz się na zajęcia dodatkowe bądź spędzaj czas aktywnie ze znajomymi. Polecam basen, rower, a także ćwiczenia wysiłkowe np. na siłowni. Ćwicz również w domu np. 15 minut rano i wieczorem. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.