Czy uda mi się schudnąć 20 kg w 3 miesiące?

Hej. Mam 12 lat 162 cm wzrostu i ważę 75 kg. Czy uda mi się schudnąć te 20 kg w 3 miesiące jak nie no to w ile? Podajcie jakieś przykłady prooszę! Chcę schudnąć z brzuszka !
12 LAT ponad rok temu

Witam.

Utrata 20 kg w 3 miesiące jest nie realna oraz szkodliwa, dlatego powinnaś zdawać sobie sprawę z tego iż odchudzanie to proces długotrwały, ale tylko dzięki temu będzie bezpieczny i da pożądane skutki bez efektu jojo.
Twoja masa ciała świadczy o znacznej nadwadze, dlatego powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć. Nadwaga, a co za tym idzie otyłość zwiększają ryzyko wielu chorób, są także przyczyną złego samopoczucia i negatywnego postrzegania własnej osoby. Dodatkowo jesteś w wieku dojrzewania, Twój wygląd ulega zmianom i trudno jest Ci je zaakceptować. Powinnaś udać się do dietetyka, który pomoże Ci nauczyć się jak zdrowo jeść oraz żyć, aby zmniejszyć masę ciała i nie doprowadzić do dalszej nadwagi.
Z mojej strony polecam zapoznanie się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, które znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety Zapoznaj się z nimi i postaraj wdrożyć je w życie. To bardzo ważne. W szkole na przerwach dbaj o regularne spożywanie posiłków, które przygotujesz w domu. Zdrowe odżywianie nie wymaga wielu poświęceń, ale na początku powinnaś się zmobilizować.
Weekendy staraj się spędzać jak najbardziej aktywnie. Zapisz się na zajęcia dodatkowe bądź spędzaj czas aktywnie ze znajomymi. Polecam basen, a także ćwiczenia wysiłkowe np. na siłowni czy fitness. Ćwicz również w domu np. 15 minut rano i wieczorem. Przylądowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.