Jak schudnąć bez wyrzeczeń? Jaka dieta?

Próbowałam już coś robić w tym kierunku na wakacjach, ale mam słomiany zapał. Chodziłam na siłownię, ćwiczyłam głownie na bieżni, rowerku itp. Jadłam o stałych porach, często a mało, stosowałam się diety białkowej zaleconej przez mojego lekarza. Ale po jakimś czasie mi się znudziło i chyba nic nie schudłam.. Lubię pływać ale w moim mieście nie ma żadnych pływalni, nie ma żadnego lodowiska. Teraz wszystko wróciło do stanu sprzed wakacji, czyli żadna dieta, żadne ćwiczenia.. Nic. Jest coś co mnie zmotywuje? Chyba głownie o to chodzi.
KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Przede wszystkim dieta nie musi wiązać się z ciągłymi wyrzeczeniami i ograniczeniami. Zanim zaczniesz się odchudzać powinnaś zadać sobie pytanie – „dlaczego i co przez to osiągnę?” Motywacja jest bardzo ważna, aby wytrwać w swoich postanowieniach i nie załamywać się drobnymi niepowodzeniami. Musisz postawić sobie kilka celów i wytrwale do nich dążyć ciesząc się z drobnych kroczków. Równie ważne jest wsparcie ze strony kogoś bliskiego, kto nas pochwali i da siłę, aby dalej stosować dietę.
Dodatkowo musisz wiedzieć, że stosowanie popularnych diet odchudzających nigdy nie da oczekiwanych efektów ponieważ przeważnie kilogramy będą wracać, a Twoja chęć działania będzie znacznie słabsza. Dlatego najlepiej zacząć od wizyty u dietetyka, który nie tylko ułożony dla Ciebie odpowiedni program żywieniowy, nauczy jak zdrowo jeść, ale również odpowiednio zmotywuje i będzie podtrzymywał Twoją chęć utraty masy ciała przez cały okres diety.
Na początek jednak możesz zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Oprócz tego pamiętaj o aktywności fizycznej weekendy staraj się spędzać jak najbardziej aktywnie. Zapisz się na zajęcia dodatkowe bądź spędzaj czas aktywnie ze znajomymi. Polecam basen, a także ćwiczenia wysiłkowe np. na siłowni czy fitness. Ćwicz również w domu np. 15 minut rano i wieczorem. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.