Dieta by schudnąć - jakie ćwiczenia?

20 lat, kobieta, 1,70 wzrostu przy wadze 70kg. Chciałam bym prosić o podanie mi jakiejś dobrej diety, żeby schudnąć oraz ćwiczeń na boczki, uda oraz brzuch, przy czym dodaje, że uprawiam sport, 2,3 razy tygodniowo jestem na basenie (poniedziałek piątek i czasami niedziela), w każdy wtorek biegam oraz mam ćwiczenia gimnastyczne. W piątku także ćwiczę na siłowni, skupiam się przede wszystkim ćwiczeniach na nogi typu rowerek.. Wydaje się, że ćwiczeń aż nadto, ale mam problem z brakiem uregulowanych posiłków i podjadaniem.. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Jesteś bardzo aktywna fizycznie i tak trzymaj. Czasami wyeliminowanie kilku błędów żywieniowych jest kluczem do redukcji masy ciała. Sama stwierdziłaś, że twoje posiłki są nieregularne oraz masz problem z podjadaniem. Jedno jest konsekwencją drugiego.

Jeśli będziesz spożywała 5 posiłków dziennie, małych objętościowo, wtedy nie będziesz miała ochoty podjadać, ponieważ będziesz nasycona. Każdy produkt zjedzony w ciągu dnia liczy się jako posiłek, najlepiej jeść 3 większe posiłki i 2 przekąski (owoc czy jogurt naturalny). Zajrzyj też do artykułu na temat zdrowych nawyków żywieniowych i zacznij się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.