Jak mam schudnąć z brzucha? Ćwiczenia są dla mnie przeciwwskazane

Mam 31 lat i okropną masę ciała. Na brzuchu w tamtym roku się odchudzałam, to mieściłam się w ciuchy 38, a teraz nie mogę nawet założyć rozmiaru 42. Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym ćwiczyć, ale nie mogę, bo lekarz mi tego zabronił - w nogach robią mi się zatory. Bardzo proszę o inną metodę schudnięcia.

Witam,

utrata masy ciała bez wykonywania regularnych ćwiczeń jest trudniejsza i trwa dłużej, co nie oznacza, że jest niemożliwa. Niemniej jednak należy uzbroić się w cierpliwość i nabrać trwale zdrowych nawyków żywieniowych. Dlatego aby trwale i skutecznie stracić zbędny tłuszcz należy zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych, tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.

Proszę unikać również tuczących bomb kalorycznych, takich jak produkty typu fast-food, gazowane napoje, słodzone napoje, słodycze, cukier, chipsy, paluszki, tłuste sery i mięsa oraz dodatki typu majonez, sos na bazie majonezu itd.

Dodatkowe informacje uzyska Pani z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety

Warto również udać się do dietetyka, ponieważ odchudzanie na własną rękę często jest nieskuteczne i nietrwałe. Dietetyk ułoży dla Pani specjalnie dobrany program żywieniowy, dzięki za wszystko i któremu Pani masa ciała powinna ulec zmniejszeniu, co wpłynie pozytywnie również na zdrowie i samopoczucie.

Pozdrawiam