Jakie ćwiczenia pomogłyby mi w zrzuceniu fałdek na brzuchu?

Dzień dobry, mam 13 lat, jestem mężczyzną, ważę 49 kg. Gram w koszykówkę i dosyć dużo jest tam biegania, ale to nic nie daje, cały czas mam fałdki na brzuchu i chciałbym się ich pozbyć. Próbowałem podjąć się diety, ale nici z tego. Mój jadłospis to: rano płatki z mlekiem 7:00, w szkole kanapka i woda 10:00, obiad różne posiłki 15:00, kolacja kanapki 18:00.Weekend rano: jajka smażone, herbata 10:00, obiad różnie 13:00, kolacja kanapki, grzanki, pizza 18:00.

Witam,

Najlepszym sposobem na zmniejszenie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha jest prawidłowe odżywianie (nie odchudzanie) oraz aktywność fizyczna.

Oprócz koszykówki wykonuj ćwiczenia na partie ciała, które chcesz wyszczuplić i wzmocnić.

1. Klasyczne brzuszki - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki - połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej, tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie, spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska

Pozdrawiam.