W tym roku kończę 18. Mam 147cm wzrostu i chciałabym zgubić tłuszcz z brzucha. Jak mogę to zrobić, a nie chcę stosować żadnych radykalnych diet?

Witam,

mam 147 cm wzrostu, a więc niewiele. Chciałabym schudnąć, szczególnie pozbyć się tłuszczu z brzucha. Co powinnam zrobić? Nie jestem za radykalnymi dietami. Czy same ćwiczenia wystarczą? Czekam na pomoc i rady od specjalisty. Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś ile ważysz, dlatego nie wiem czy Twoja masa ciała jest prawidłowa. Mimo to polecam zapoznanie się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i regularną aktywność fizyczną. Dieta, aby była skuteczna musi być pełnowartościowa i racjonalna. Jakie produkty wybierać, a jakich unikać i jak jeść, aby nie przytyć dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska

Wykonuj ćwiczenia na partię ciała, które chcesz wyszczuplić i wzmocnić.
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Powinnaś nie tylko ćwiczyć brzuszki, ale też wykonywać ćwiczenia na całe ciało. Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30 minut. Ważne są zarówno ćwiczenia aerobowe, wykorzystujące wszystkie partie ciała, jak jogging, szybki chód, pływanie, jazda na rowerze czy rolkach, jak również ćwiczenia wzmacniające i wysmuklające określone partie ciała.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała mieści się w granicach normy. Powinieneś jednak zwracać uwagę na to co jesz i dbać o codzienną aktywność fizyczną, aby nie dopuścić do odkładania się tkanki tłuszczowej. Musisz wiedzieć, że tkanka tłuszczowa w okolicy brzucha jest niezbezpieczna dla zdrowia i wiąże się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju chorób serca, czy nadciśnieniem.

Powinieneś unikać słodyczy, fast foodów, słonych przekąsek i innych wyskokalorycznych produktów oraz spędzać jak najmniej czasu przed telewizorem i komputerem. Wybierz jakiś rodzaj aktywności fizycznej np. bieganie, pływanie, jazda na rowerze  i postaraj się przynajmniej 3-4 razy w tygodniu być w ruchu, aby spalać tkankę tłuszczową. Dodatkowo możesz wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha ze strony www.abccwiczenia.pl.

Dodatkowe wskazówki: http://abczdrowie.pl/plaski-brzuch-jak-go-uzyskac

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam,

Twoje BMI wynosi 30,21. Odpowiada to otyłości (na siatce centylowej BMI). Czy konsultowałeś się w sprawie otyłości w lekarzem? Pamiętaj, że w przypadku otyłości, nie wszystkie ćwiczenia/rodzaje aktywności są dozwolone. Powinieneś unikać tych, które obciążają stawy kolanowe i zwiększają ryzyko urazu. Możliwe, że część kilogramów związana jest z rozwojem tkanki mięśniowej, na skutek intensywnych treningów. Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/trening-dla-otylych.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Zalecam unikanie spożywania potraw smażonych, tłustych. Konieczna będzie rezygnacja z żywności typu fast food, słodyczy, cukru. Zamiast kolorowych napojów gazowanych polecam picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej. Soki owocowe dobrze jest rozcieńczać wodą. Korzystne będzie zrezygnowanie ze słodzenia herbaty. Zupy nie powinny być zabielane. Należy zrezygnować z tłustych sosów.

Dobrym pomysłem mogą być sałatki i surówki. Należy jednak wystrzegać się dużych ilości kalorycznych dodatków: awokado, grzanek, sosów, orzechów. Trzeba pamiętać o umiarze. Kalorycznym dodatkiem będzie również majonez, stąd nie polecam jego dodawania. W ramach przekąsek można jeść sałatki owocowe z dodatkiem jogurtu naturalnego, musy owocowe, koktajle na bazie odtłuszczonego mleka/kefiru/maślanki i owoców, jogurty, owoce, warzywa, batony zbożowe.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci

Pozdrawiam

PS. Skonsultuj się z lekarzem! 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty