Jak zrzucić zbędny tłuszcz?

Dzień dobry. Mam 15 lat, ważę 60 kg i mam 1,67 cm wzrostu. Chciałabym ujędrnić pupę oraz uda, ponieważ są galaretowate troszkę. Jakie najlepsze ćwiczenia? Druga sprawa to brzuszek. Mam szczupły, ale na przodzie pojawiła mi się taka górka tłuszczyku. Z boczków też bym troszkę zrzuciła. Jakie ćwiczenia są na to najlepsze? Chodzi mi o takie 15-20-minutowe, które będę wykonywać codziennie :). Pozdrawiam, Agata.

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Polecam takie ćwiczenia jak:

Ćwiczenia na brzuch:
1. Klasyczne brzuszki - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki - połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej, tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Ćwiczenia na uda:
1. Napinaj pośladki wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.

Ćwiczenia na pośladki:
1. Napinanie pośladków - wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.
3. Jazda na rowerku stacjonarnym lub klasycznym.

Dodatkowo pamiętaj o ćwiczeniach ogólnorozwojowych takich jak jogging, rower, pływanie, rolki. Wzmacniają one wszystkie partie ciała, a rower czy pływanie nie są tak męczące, dzięki czemu możesz ćwiczyć dłużej i skuteczniej. Pamiętaj, że najważniejsza jest regularna aktywność fizyczna, tylko taka pomoże Ci osiągnąć cel.

Pozdrawiam.