Jak racjonalnie się odchudzać mając 15 lat?

Mam 15 lat, ok. 160 cm i ważę 60 kg. Koniecznie muszę schudnąć, bo jestem za gruba. Wiem, że mój wiek nie jest odpowiednim czasem na dietę ale nie mogę już wytrzymać w swoim ciele. Nie chcę się głodzić tylko racjonalnie odżywiać. Poza tym mam straszny cellulit na nogach. Wygląda to fatalnie. Czy może mi pani podpowiedzieć jak się odżywiać, by schudnąć? I jakie ćwiczenia pomogą mi wyszczuplić brzuch, uda i łydki?
15 LAT ponad rok temu

Mam 15 lat, ok. 160 cm i ważę 60 kg. Koniecznie muszę schudnąć, bo jestem za gruba. Wiem, że mój wiek nie jest odpowiednim czasem na dietę ale nie mogę już wytrzymać w swoim ciele. Nie chcę się głodzić tylko racjonalnie odżywiać. Poza tym mam straszny cellulit na nogach. Wygląda to fatalnie.
Czy może mi pani podpowiedzieć jak się odżywiać, by schudnąć? I jakie ćwiczenia pomogą mi wyszczuplić brzuch, uda i łydki?
Witam,

Jeśli chodzi o odżywianie wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Jeśli chodzi o ćwiczenia polecam te ze strony www.abccwiczenia.pl
Dodatkowo pamiętaj o ćwiczeniach ogólnorozwojowych takich jak: szybki spacer, jogging, rower, rolki, siatkówka i inne gry zespołowe.
Polecam też
1. Klasyczne brzuszki- połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki- połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stop postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.
4. Napinaj pośladki wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
5. Kraul- połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie

Pozdrawiam.