Jakie ćwiczenia mam stosować, by do lata schudnąć na udach oraz brzuchu i by zrzucić przynajmniej 5 kg?

Cześć, mam na imię Ola, mam 13 lat przy wzroście 156 cm. Jestem aktywna fizycznie i lubię ćwiczyć. Nie choruję, a moje BMI jest ok, ale jestem bardzo, bardzo gruba, a moje uda są 2 razy większe niż powinny być. Wszystkie dziewczyny mówią, że dla nich 45 kg to jak na razie za dużo lub w sam raz, a ja się bardzo wstydzę swojego ciała, bo z roku na rok jest coraz gorzej. Proszę o pomoc i dokładny opis ćwiczeń.

Witam,

Nie powinnaś się odchudzać. Jesteś w wieku dojrzewania i potrzebujesz wszystkich niezbędnych składników pokarmowych i odpowiedniej ilości energii, aby prawidłowo rosnąć i się rozwijać. Dlatego odchudzanie w Twoim przypadku to duże ryzyko i błąd.

Podam Ci przykładowe ćwiczenia na brzuch i nogi:

1. Klasyczne brzuszki - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki - połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej, tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.
4. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieś lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.
5. Jazda na rowerku stacjonarnym lub klasycznym.
6. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej - połóż się na podłodze, ręce rozłóż na boki, nogi podnieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt 90 stopni. Krzyżuj na nogi na zmianę.
7. Unoszenie nóg w pozycji siedzącej - połóż się na boku, tułów podeprzyj ręką, drugą połóż wzdłuż na nodze. Unieś nogę na wysokość około 50 cm, powoli opuść z powrotem, po wykonaniu serii jedną nogą zmień stronę.
8. Przysiady.

Jeśli chcesz zacząć zdrowo się odżywiać, zajrzyj do artykułów na temat zdrowych nawyków żywieniowych http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.