Jak schudnąć bez stosowania głodówek?

Witam, mam 13 lat i ważę 63 kilo, przy wzroście 166 cm. Jestem uczennicą i mam WF 4 razy w tygodniu. Nie odchudzałam się wcześniej. Moja waga jest w normie, ale mam bardzo gruby brzuch, uda i nogi. Chciałabym się tego pozbyć. Za kilka dni wakacje i przez ten okres chciałabym schudnąć. Motywuje mnie do tego gimnazjum, do którego idę po wakacjach. Nie chcę się głodzić! Chcę tylko, aby podała mi Pani zestaw ćwiczeń, które mogę wykonywać. Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym też otrzymać wykaz, co ile ma kalorii. Dodam też, że miesiączkuję od listopada 2009 roku. Proszę o szybką pomoc.

Witam,

Twoja masa ciała w stosunku do wieku i wzrostu jest odpowiednia i nie musisz, a nawet nie powinnaś się odchudzać. Jeśli odczuwasz dyskomfort ze względu na tkankę tłuszczową w okolicach brzucha i ud, podam Ci przykładowy zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu:

1. Klasyczne brzuszki - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki - połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej, tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.
4. Napinaj pośladki wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
5. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.

Dobrą formą aktywności fizycznej na wyszczuplenie brzucha oraz nóg bez obciążania kręgosłupa jest również jazda na rowerze oraz pływanie. Wykorzystują one bowiem wszystkie partie ciała, nie przeciążają stawów i nie są bardzo męczące, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej, a tym samym skuteczniej spalać tłuszcz.

Pozdrawiam