Jakie ćwiczenia mam robić, by mój brzuch i uda były 3 razy mniejsze?

Cześć, mam na imię Ola i mam 13 lat, ważę 48 kg przy wzroście 156 cm. Nie choruję i nie używam diet, a moje dania są zwyczajne. Na śniadanie jem miskę płatków, a na obiad zazwyczaj zupę. Moje BMI jest ok, ale moje uda oraz brzuch są za duże, a nie potrafię jeść mniej albo zrezygnować ze słodyczy. Jestem aktywna fizycznie, dużo biegam i dużo gram w piłkę nożną, ale potrzebuję ćwiczeń na płaski brzuch i szczupłe uda. Proszę o dokładny opis ćwiczeń.

Witam,

Oprócz ćwiczeń na brzuch polecam również zastosowanie się do kilku zaleceń: - unikanie słodyczy, np. spożywanie ich raz na tydzień,

- unikanie napojów gazowanych i słodzonych,

- unikanie produktów typu fast food,

- spożywanie większej ilości warzyw,

- wypijanie większej ilości wody niesmakowej, około 2 l dziennie.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, wykonuj je na partie ciała, które chcesz wyszczuplić i wzmocnić.

1.Klasyczne brzuszki - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2.Skośne brzuszki - połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej, tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Powinnaś nie tylko ćwiczyć brzuszki, ale też wykonywać ćwiczenia na całe ciało. Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30 minut. Ważne są zarówno ćwiczenia aerobowe, wykorzystujące wszystkie partie ciała, jak jogging, szybki chód, pływanie, jazda na rowerze czy rolkach, jak również ćwiczenia wzmacniające i wysmuklające określone partie ciała.

Pozdrawiam.