Jakie ćwiczenia na płaski brzuch i uda?

Dzień dobry! Otóż mam problem z nogami i brzuchem. Nie ważę dużo - 60-61 kg... i 169 cm wzrostu... ale przeszkadza mi to jak mi się tłuszcz odkłada na udach, normalnie masakra... może mi pani doradzi jakiś preparat do smarowania albo coś? Chciałabym ogólnie ważyć 56 kg i ostatnio się głodziłam, ważyłam już 58, ale znowu waga wróciła po weekendzie ajj ;/ Czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Jak sama zauważyłaś Twoim problemem nie jest nadmierna masa ciała, ale odkładanie się tłuszczu w okolicach brzucha i ud. Dlatego rozwiązaniem dla Ciebie nie będzie dieta oraz tym bardziej głodówka, która zawsze kończy się efektem jojo, ale odpowiednio dobrane ćwiczenia. Jeśli będziesz odżywiać się zdrowo i uprawiać sport, Twoja sylwetka będzie jędrna i wysportowana, a tkanka tłuszczowa ulegnie zmniejszeniu. Jednak na wszystko potrzeba odpowiednio dużo czasu, dlatego nie załamuj się po tygodniu czy po dwóch i nie zaczynaj stosować restrykcyjnych diet odchudzających.

Propozycje ćwiczeń na brzuch:
1. Klasyczne brzuszki - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki - połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej, tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Dodatkowo powinnaś wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe: ćwiczyć na WF-ie, chodzić na częste spacery, jeździć na rowerze czy pływać. Ćwiczenia te rozwijają wszystkie partie ciała i zwiększają kondycję oraz wydolność.

Do tego pamiętaj o właściwym odżywianiu bez stosowania głodówek. Informacje dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.