Chcę szybko schudnąć 15 kilo: jak się do tego zabrać?

Witam. Mam 16 lat i ważę 70 kg, mój wzrost to 170 cm. ; // Chciałabym schudnąć 15 kg, bo teraz nie czuję się dobrze w swoim ciele. Śmieją się ze mnie, że mam dużą pupę i grube nogi. Zaczęły się pojawiać tzw. ''boczki''. Proszę o pomoc. Chciałabym schudnąć 15 kg w jak najszybszym czasie ; )

16 LAT ponad rok temu

Witam

Przede wszystkim utrata 15 kg w Twoim przypadku nie jest konieczna i zdrowa. Wystarczy 5 kg, aby Twoje ciało było smuklejsze, a Ty będziesz miała lepsze samopoczucie. Powinnaś zacząć stosować dietę, opartą o zdrowych nawykach żywieniowych, która pozwoli Ci na utratę masy ciała (powolną), ale za to trwałą i skuteczną, bez efektu jojo i negatywnych skutków zdrowotnych.

Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Proszę pamiętać również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napoji oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie.

Pozdrawiam.