Schudnę 15 kilo w ciągu miesiąca!

Witam. Mam na imię Paweł, 35 lat, 187 cm wzrostu i 115 kilo. Jutro zaczynam ,walkę' o 15 kilo w ciągu miesiąca. 28 maja stanę na wadze i muszę ważyć poniżej 100 kg. Mimo 115 kilo, jestem w stanie biec przez godzinę, co zamierzam wykorzystać. Od jutra odrzucam fastfood, frytki, cole, słodycze (czego sobie nie żałowałem), będę biegał 4 razy w tygodniu po godzinie. Prosiłbym o jakieś rady, co może pomoc mi w utracie tych 15 kilo w ciągu miesiąca. Zamierzam dać z siebie wiele i jestem gotowy na extrema. Jestem w stanie także nic nie jeść przez tydzień, tylko pić wodę, ale chciałbym to wszystko połączyć, aby zwiększyć swoje szanse na utratę 15 kilo w ciągu miesiąca. Pozdrawiam serdecznie Paweł
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Bardzo dobrze, że chcesz zacząć zdrowo się odżywiać i zredukować nadmierne kilogramy. Jesteś bardzo zdeterminowany, jednak nie powinieneś tracić zdrowego rozsądku. Twój plan ćwiczeń jest bardzo dobry, dodatkowo podam Ci kilka wskazówek dotyczących aktywności fizycznej.

Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut

Równie ważne jest właściwe odżywianie. Kluczem do redukcji masy ciała jest regularne spożywanie posiłków. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto, więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.

Nie możesz stosować głodówek przy tak dużym wysiłku fizycznym, ponieważ grozi to odwodnieniem i zasłabnięciem, a także innymi, negatywnymi skutkami zdrowotnymi. Powinieneś poczytać o zdrowych nawykach żywieniowych, aby nie popełniać błędów: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Dodatkowo muszę Cię przestrzec przed zbyt szybka i gwałtowną utratą masy ciała. Tylko stopniowe i racjonalne odchudzanie może być bezpieczne i trwałe, bez efektu jojo. W ciągu tygodnia na diecie odchudzającej przy ćwiczeniach fizycznych powinniśmy tracić około 1 kg, co w ciągu miesiąca daje około 4 kg. Radzę się z tym liczyć i nie odchudzać się za wszelką cenę. Dłuższe odchudzanie jest więcej warte niż gwałtowne także dla Twojego zdrowia.

Pozdrawiam.