Jaką dietę powinienem zacząć?

Co mogę zrobić, żeby schudnąć 15 kg do 5 lipca, bo jadę wtedy na kolonie? Mam 13 lat, jestem chłopakiem i chcę zrzucić 15 kilo, bo ważę 60 :( Bardzo proszę o napisanie dokładnej diety. Będę ucieszony jak nawet zrzucę 10 kilogramów, ale wolałbym 15. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie napisałeś, jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę określić, czy masz nadwagę, czy też nie. W Twoim wieku odchudzanie nie jest korzystne ze względu na ryzyko zaburzeń w rozwoju psychofizycznym. Jeśli chcesz uzyskać prawidłową masę ciała, powinieneś zacząć odżywiać się zdrowo według zasad prawidłowych nawyków żywieniowych, które znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Polecam również codzienną aktywność fizyczną, trwającą minimum 30 minut. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych, np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średnio intensywnie przez minimum 30 minut.

Utrata 15 kg w ciągu 1,5 miesiąca jest niekorzystna i niezdrowa. Optymalna utrata masy ciała to około 2-4 kg w ciągu miesiąca. Tylko wtedy redukcja będzie trwała, bez efektu jojo i bezpieczna.

Pozdrawiam.