Jak zrzucić 15 kilogramów w ciągu 2 miesięcy?

Mam 18 lat i przy 169 cm wzrostu ważę okolo 80 kg :/ Co zrobić, żeby schudnać tak do około 65 kg ? Proszę pomóżcie mi. Chciałabym tak do miesiąca, dwóch zrzucić zbędne kilogramy.
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 28, co oznacza nadwagę. Przede wszystkim jednak powinnaś zacząć od przeanalizowania swoich nawyków żywieniowych i stylu życia. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe, zamiast rozpoczynać diety redukcyjne, często nieodpowiednio dobrane do organizmu, które skutkują efektem jojo. Jeśli sama nie możesz sobie poradzić z utratą masy ciała i z motywacją, udaj się do specjalisty dietetyka, który ustali z Tobą odpowiedni plan żywieniowy.

Na początek przeczytaj artykuły na temat zdrowych nawyków w odżywianiu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Inne propozycje znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam