Zakupiłam niedawno rowerek stacjonarny, ile powinnam jeździć?

Witam! Jestem 20-letnią dziewczyną, bardzo chciałabym zrzucić kilka kilogramów. Mam 153 cm wzrostu i ważę 60 kg, wiem, że mam sporą nadwagę, dlatego zgłaszam się o poradę. Zakupiłam niedawno rowerek stacjonarny, ile powinnam jeździć? Proszę o odpowiedź:)
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, ale sama aktywność fizyczna bez odpowiedniego jadłospisu może nie dać pożądanych efektów. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to należy ćwiczyć minimum 30-40 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową.
Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych, np.: brzuszków, damskich pompek czy innych ćwiczeń na siłowni, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, jogging, marsz czy steper), tutaj możesz wykorzystać rower stacjonarny. Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Dodatkowo zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, wprowadź je w swoje życie i stosuj się do nich przez cały czas, a nie będziesz miała problemów z nadwagą http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Możesz również udać się do poradni dietetycznej po jadłospis ułożony specjalnie dla Ciebie i Twoich potrzeb.
Pozdrawiam