Czy dobrze trenuję?

Mam 14 lat i chcę mieć płaski brzuch w 4 miesiące do wakacji...biegam na bieżni na zmianę ze szybkim marszem ok..50 min 6 dni w tygodniu o tego robie brzuszki....stosuje tez dietę… Czy dobrze tak robie ..i czy tak robiąc osiągnę płaski brzuch do wakacji w 4 miesiące zależy mi na tym... proszę o pomoc i odp czy to wystarczy żebym do tych wakacji za 4 miesiące miała płaski brzuch ?? Dziękuję i pozdrawiam:)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha jest dość trudna do pokonania. Właściwym rozwiązaniem będą ćwiczenia na tę partię ciała. Ćwiczenia wykonywane przez Ciebie są prawidłowe, jednak powinnaś zmienić ich kolejność. Należy ćwiczyć minimum 40 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper).

Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Dobrą formą aktywności fizycznej na wyszczuplenie tej części ciała jest jogging, jazda na rowerze oraz pływanie. Wykorzystują one, bowiem wszystkie partie ciała, nie przeciążają stawów i nie są bardzo męczące, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej, a tym samym skuteczniej spalać tłuszcz.

Pamiętaj również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napoji oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb. Warto zajrzeć do artykułu poświęconemu zdrowym nawykom żywieniowym i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Tylko regularny trening połączony ze zdrowymi nawykami żywieniowymi przyniesie pożądane efekty.

Pozdrawiam.