Jak mam schudnąć do wakacji i w wakacje?

Witam. Jestem Monika i mam 161cm i ważę 83 kg! Chciałabym schudnąć najbardziej z brzucha i nóg. Nie jestem na nic chora, nigdy nie stosowałam diet. Nie wiem jakie mam mieć motywacje do schudnięcia! Proszę, pomocy! Wszyscy się ze mnie śmieją.
ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na dużą nadwagę, dlatego powinnaś zacząć dbać o swoje odżywianie i sylwetkę. Utrata masy ciała jest procesem, który wymaga czasu, chęci i motywacji. Dlatego zanim zabierzesz się za stosowanie diety powinnaś zastanowić się, po co to robisz i co chcesz osiągnąć. Pomocna może być porada dietetyka, który pomoże Ci określić pożądaną masę ciała i ustalić program żywieniowy. Na początek jednak możesz zrobić kilka rzeczy sama.
Warto jest się zastanowić, co robię źle i jak mogę to zmienić. W tym celu poczytaj na temat zdrowych nawyków żywieniowych, które znajdziesz tu: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Dodatkowo musisz pamiętać, że stosowanie diet redukcyjnych (diet cud) takich jak dieta 1000 kcal czy innych równie niskokalorycznych i niezróżnicowanych jest niewłaściwe. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo, iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia.

Aby dieta była skuteczna należy ją połączyć z aktywnością fizyczną. Należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Pozdrawiam.