Jak szybko schudnąć 8 kg?

Mam 11 lat, a ważę 48 kg (masakra!), mój wzrost to tylko 148 cm (strasznie mało!). Mój problem polega na tym, że mam płaski brzuch, ale strasznie grube uda. Pomóżcie
11 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest faktycznie nieco ponad normę jednak z powodu, iż jesteś w wieku dojrzewania nie powinnaś się odchudzać. Stale rośniesz i się rozwijasz, dlatego nie możesz sobie pozwolić na dostarczanie zbyt małej ilości energii i składników odżywczych swojemu organizmowi. Rozwiązaniem dla Ciebie będzie większa aktywność fizyczna oraz prawidłowe nawyki żywieniowe.

Na początku jednak chciałam Cię przestrzec przed stosowaniem diet redukcyjnych (diet cud) takich jak dieta 1000 kcal czy inne równie niskokaloryczne i niezróżnicowane. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia.

Zacznij od przeczytania artykułu na temat zdrowych nawyków żywieniowych i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Musisz jednak wiedzieć, że utrata 8 kg w Twoim przypadku nie jest konieczna. Stosując się do prawidłowych zasad żywienia nie będziesz miała problemów z nadwagą, a masa ciała powinna być odpowiednia do wzrostu.

Pozdrawiam.