Waga nastolatki: jaka waga jest dla mnie prawidłowa?

Mam 13 lat. Ważę 67 kg i mam 174 cm wzrostu. Czy to dobra waga? Jeśli nie, to jaka powinna być?

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim Twoja masa ciała wskazuje na bardzo lekką nadwagę. Powinnaś ważyć (przy takim wzroście) około 62 kg. Pamiętaj jednak, że cały czas rośniesz i Twoja masa ciała może się bardzo szybko wyrównać. Proponuję zastosować dietę opartą o zdrowe nawyki żywieniowe. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Zajrzyj na naszą stronę http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam